הגיע הזמן לעשות שינוי: "תיקון" של 300,000 ש"ח לפנסיה

March 8, 2018

 

את נחום פגשתי באחד מימי ההולדת של בגן של בני. הכרנו מהעבר והתעדכנו במה כל אחד עוסק למחייתו. כאשר אמרתי לו שאני יועץ פנסיוני ו"מתקן" פנסיות הוא אמר שנראה לו שאצלו יש מה לעשות. ואכן כך....

 

כאשר התחלתי לעבוד על התיק הפנסיוני שלו, הבנתי גם מדוע אמר את מה שאמר. מסתבר שכמה חודשים לפני כן היה אצלו סוכן ביטוח מסוכנות ביטוח גדולה שנותנת שירות למעסיק שלו. הסוכן העביר חלק מההפרשות שהיו בקרן פנסיה לביטוח מנהלים. מעבר זה הוא משולל כל היגיון: דמי הניהול בביטוח המנהלים יקרים פי 3 מקרן הפנסיה וכך גם עלויות ביטוח החיים, ובעיקר אין מקדם מובטח כמו בפוליסות ותיקות. כלומר הטיעון העיקרי להעדפת ביטוח מנהלים על קרן פנסיה לא תקף כאן. חמור מכך, לנחום שלושה ילדים קטנים, כשהגדול מביניהם בכיתה ב' והקטן בן שנה. סכום הביטוח שסוכן הביטוח הוסיף לביטוח המנהלים אינו מספק אפילו שליש מצרכי המשפחה, והוא נופל בהרבה מזה שהיה בקרן הפנסיה (קצבת שאירים).

 

עיקר ההייעוץ היה להחזיר את ההפקדות לקרן הפנסיה, אבל בחברה מתחרה שם קיבל דמי ניהול נמוכים עוד יותר ממה ששילם עד כה. את הפוליסה החדשה, ה"מיותרת" סילקנו וניידנו לקרן הפנסיה בדמי הניהול המופחתים. מאחר והגדלנו את ההפקדות לקרן הפנסיה, קיצצנו בביטוחי החיים האחרים שהיו לנחום, וגם שם חסכנו לא מעט כסף שמקום ל"היזרק" על ביטוח מיותר, יחסך כעת לפנסיה.

 

הפער בין המצב שבו הציע לו הסוכן, לבין מה שאני הצעתי לו עומד על 300,000 ש"ח. יותר פנסיה בפחות כסף!

 

שאלתי את נחום מדוע חתם על השינויים מבלי לשאול את עצמו מה ההשלכה שלהם. אז ראשית נחום אמר לי שהוא כלל לא זוכר שהייתה לו "פגישת ייעוץ" עם מישהו מהסוכנות שמטפלת בו. הוא בדק את הפגישות ביומנו, ומצא ביומן את הפגישה, שהתאימה בדיוק למועד פתיחתה של הפוליסה המדוברת והסטת ההפקדות על חשבון קרן הפנסיה.

 

שנית הוא לא חשב לרגע שהשינוי שמציע לו אותו סוכן הוא בעל משמעות כל כך גדולה. 

 

אז טוב ש"תפסנו" את השינוי בזמן. הנזק לא היה גדול מאחר שלא עבר זמן רב מאותה הפגישה. נחום שאל אותי אבל איך אדע מה לעשות הלאה? עניתי לו ש- 80% מהדרך כבר יש לו. כעת הוא מבין ומודע להשלכות של שינויים בתיק הפנסיוני, ובטח ממישהו שאינו מקצועי דיו. להבא ברור לי שאם ייכנס למשרדו סוכן ביטוח כזה או אחר, מאותה הסוכנות או מסוכנות אחרת ויציע לו שינוי כלשהו, הטלפון הראשון יהיה אלי.

 

וזה מה שחשוב: המודעות לחיסכון הפנסיוני. לדעת שכל שינוי, ואפילו כזה שנראה לנו מינורי, הוא בעל השלכות גדולות מאד על החיסכון הפנסיוני.

 

ומה אתכם? לא הגיע הזמן לעשות שינוי?

 

Please reload

Our Recent Posts

Please reload

Archive

Please reload

Tags

 

054-5999415

ישראל

©2017 by מבינים פנסיה. Proudly created with Wix.com